How to be scene?

1. února 2012 v 17:45 | Matty Crude
..Už jen když když si přečtete název článku "How to be scene" už Vám v hlavě naskakuje, že jste tohle někde viděli, četli. HOW TO BE SCENE najdete snad na každým scene blogu .. Každý do toho to článku kopíruje z ostatních blogů, jak mám být vlastně scene. Jsou tam jakási pravidla o tom, jak se oblékat, malovat nebo česat. Je tam taky to, co máte poslouchat, dokonce je tam i jakýsi scene slang. Nechybí tam ani to, jak se scene chová. Sice je to pojato tak, jak se scene chová, ale mnoho lidí si to přetransformuje na jakési pravidlo "jak se mám chovat abych byl/a taky scene"

..V tomto článku se Vám pokusím nějak ukázat, jak to vidím já. Nikde neříkám, že to, co píšu je sto procentní pravda, spíš Vám nasvětlím, jak to vidím a jak to podle mě je.

..Scene podle mě mají určitě svůj vlastní styl oblékání, nemusí vůbec chodit v barevných tričkách s potisky pokemonů nebo digimonů či dinosaurů nebo se s tričkem se snoopym, které vypadá jako pyžamo mladšího bráchy. Řekla bych, že scene je naprosto free styl otevřený všemu, takže nosit můžete téměř cokoli.. Někdy mi scene styl příjde jako tak trochu přeplácaný styl. Hodně holek nosí na rukách spousty barevných náramků, v hlavě mašličky a barevné pásky. Co se týká oblečení, v tomhle mi ten styl příjde hodně otevřený...Vlasy má většina lidí řadících se do tohoto stylu něčím trochu jiné. Řekla bych, že holky i kluci s hnědou, blond nebo černou nosí vlasy natupírované, aby se více odlišili od ostatních.. Ti, co mají vlasy barevné to ne vždy tolik řeší, protože už jen tím, že je mají barevné, jsou neobvyklí. Co jde o vlasy, taky je to docela free styl, já osobně bych však nemohla nosit obyčejný účesy, kterých je dneska plné město venku. Nemohla bych být hnědovláska s vyžehlenýma téměř nezajímavýma, ikdyž třeba pěknýma vlasama. O tom tento styl je. Nechceme být jako takoví lidé. Avšak pravdou je, že dnes už je tolik stylových lidí, od ema po scene, že není žádná barevná natupírovaná hedka žádnou nezvyklostí.


..Co se týká hudby, tento styl je určitě otevřený všem. Nezáleží na tom, co posloucháš.. Nejde tu o žádnou spojitost s emem, jehož styl byl založen na základě rockové hudby 80. let. Emo byl původně hudební styl, než se z toho stal síše styl image. Právě scene styl je hlavně o image. Je to i lidech, kteří chtějí být nějak výrazní. Ať oblečením, vlasy nebo líčením.

Tímto se dostáváme k líčení, scene lidi se líčí někteří výrazněji, ale tohle není otázka jen scene stylu, tohle dělá každej člověk, který na sebe chce upozornit :) ..Avšak o scene je známé, že chtějí být výraznější a zajímavější než ostatní, proto je u nich výraznější malování asi nejčastější. Malují se i někteří chlapci a některým to sluší. Mám na mysli velice tenkou linku na spodním víčku, která není na první pohled téměř vidět.

Tak snad jsem Vám tak nějak naznačila, jak scene vnímám já, možná se v něčem shodnu s Vámi, možná ne. Články píšu vždy spontálně a narychlo, nemá cenu to po sobě kontrolovat a něco přepisovat, protože to píšu tak, jak to myslím zrovna teď.

..Vaše Matty Crude
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Směješ se často? :)

Ano!
Ne

Komentáře

1 Fejbíno Fejbíno | Web | 2. února 2012 v 13:42 | Reagovat

TO jsi vystihla ;) "....kterých je dneska plné město venku."
na jednom blogu, už nevím kde, jsem četla scene pravidla. zasmála jsem se u toho...

2 Marcus Lutador Marcus Lutador | E-mail | Web | 2. února 2012 v 18:57 | Reagovat

S tou "přeplácaností" souhlasím. Nejsem scene, ale líbí se mi ten styl. Jenomže pak když vidím ty fakt strašný kombinace, ruce pomalu po lokty obmotaný různýma šňůrkama.. Nebo když si někdo natupíruje vlasy "na sluníčko" a vzádu takový splihlý vlasy.. děs! Podle mě je scene hodně svobodný styl a jeho podstatou je vyčnívat z davu. Žádná pravidla nejsou potřeba, to by úplně ztratilo smysl..

3 Connie Cakehole^^ Connie Cakehole^^ | E-mail | Web | 2. února 2012 v 19:40 | Reagovat

Přesně tak holky :-)  :-)

4 BeeDee BeeDee | Web | 1. března 2012 v 21:03 | Reagovat

Naprosto souhlasim. Scene je skvely styl, ale musi se s tim umet pracovat. U nekoho mi vadi ta preplacanost...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama